Rolety zewnętrzne do okien dachowych

czyściciel okien

Rolety zewnętrzne w oknach to systemy przeciwsłoneczne, których głównymi cechami wyróżniającymi są ochrona przed światłem słonecznym, regulacja strumienia świetlnego, zachowanie temperatury w pomieszczeniu, ochrona przed hałasem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Istnieje kilka rodzajów takich systemów, z których każdy ma swoje unikalne cechy i zalety.

Rodzaje rolet do okien dachowych

Istnieje wiele rodzajów rolet, jednak prawie wszystkie typy (poziome, rolowane, rzymskie, plisowane) są instalowane na pochyłych płaszczyznach i można je również zainstalować na zwykłych oknach pionowych. Jeśli masz standardowe okna dachowe, będziesz mieć więcej możliwości.

Większość producentów projektuje rolety dostosowane do standardowych okien. Jeśli musisz zainstalować produkt na pochyłej ścianie lub rozwiązać inną, niestandardową sytuację, wówczas w tym przypadku lepiej jest skontaktować się z producentami, aby zamówić rolety na zamówienie, zgodnie z twoimi rozmiarami i przy użyciu zatwierdzonego sprzętu.

Zalety

Osłona przeciwsłoneczna chroni okna i lekkie otwory o dowolnym kształcie, rozmiarze i kącie. W razie potrzeby ten system ochronny można zainstalować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Markizy metalowe – to system ochrony przeciwsłonecznej w postaci baldachimu lub daszka.

Oprócz ochrony przed słońcem te rolety zewnętrzne https://www.knall.com.pl/c124,Rolety-zewnetrzne dają szerokie możliwości specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych. Wszystkie rolety chronią okna przed ekstremalnymi temperaturami i temperaturą, zapobiegają wydostawaniu się ciepła z pomieszczenia, co oszczędza energię elektryczną o każdej porze roku.

pokój na poddaszuRolety chronią przed hałasem, złą pogodą, ciekawskimi oczami i nieproszonymi gośćmi. Wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, odpornego na opady atmosferyczne i inne czynniki zewnętrzne często o strukturze podobnej do tkaniny. Półprzezroczysta siatka odbija promienie słoneczne, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu szyby. Takie zewnętrzne zasłony zmniejszają ilość ciepła przenikającego na zewnątrz do pomieszczenia pod dachem.

Rolety zewnętrzne w zimie stanowią dodatkową barierę przed utratą ciepła, zimnym wiatrem, śniegiem, gradem. Możesz sterować nimi często bez otwierania skrzydła za pomocą serwomechanizmu sterowanego zdalnie. Aby zamknąć lub otworzyć roletę wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie zdalnego sterowania.

Rolety pełnią jednocześnie kilka funkcji, które wyróżniają się na tle innych rodzajów żaluzji: ochronne; oszczędność energii; dźwiękoszczelne; dekoracyjny. Nie bez powodu rolety ochronne są tak popularne w garażach, witrynach sklepowych, sklepach, na rynkach i w centrach handlowych. Ze względu na swoją trwałość i cechy konstrukcyjne, rolety stanowią też ochronę przed intruzami. Jednocześnie są łatwe w użyciu – łatwo zamknąć i otworzyć żaluzje, zamieniając je w rolkę i chowając je w specjalnej komorze na górze.

Latem w upale rolety zmniejszają przenikanie ciepła przez otwory okienne o 70%. Dzięki nim temperatura w pomieszczeniu obniża się o 5-10 ° C (w zależności od materiału, z którego zbudowany jest dom). Zimą, kiedy na zewnątrz panuje prawdziwy mróz, żaluzje mają odporność termiczną. Osiąga się to dzięki materiałom, z których są wykonane, konstrukcji (monolityczna warstwa pianki poliuretanowej jest osadzona w żaluzjach od wewnątrz) oraz szczelinie powietrznej między szybą okienną a żaluzjami.