Osłona przed słońcem – co lepsze żaluzje czy rolety

baby

Współcześnie właściciele firm i osoby wynajmujące powierzchnie biurowe mogą do woli przebierać w produktach, które służą do aranżacji przestrzeni biurowej. Bardzo ważnym elementem są osłony okienne. Do wyboru mamy tutaj rolety lub żaluzje.

Rolety i ich właściwości

Rolety to naturalny wybór do okien biur i instytucji. Nowoczesne rolety charakteryzują się różnorodnymi rozwiązaniami kolorystycznymi i teksturowanymi, łatwością pielęgnacji, łatwością użytkowania, doskonałymi właściwościami przeciwsłonecznymi i dekoracyjnymi.

Klasyczny design pomieszczeń roboczych to oczywiście pionowe rolety materiałowe. Nie tylko dobrze regulują oświetlenie, ale także sprawiają, że pomieszczenie jest funkcjonalne. Rolety drewniane lub bambusowe podkreślają elegancję wnętrza, doskonale nadają się do biur wykonawczych i sal konferencyjnych.

Rolety z nadrukiem opatrzone symbolami firmy są zaś z powodzeniem wykorzystywane w otoczeniu biznesowym i służą jako reklama. Tego typu rolety kupisz między innymi tutaj.

Pionowe rolety plastikowe są niezbędne w pomieszczeniach, w których należy zachować maksymalną czystość. Kiedyś zasłony wypychały rolety z codziennego życia, ale teraz rolety w biurze konkurują z zasłonami. Łączą w równym stopniu właściwości ochronne, estetyczne i praktyczne – łatwość użytkowania. Rolety nie muszą być prasowane ani myte, bardziej skutecznie chronią pomieszczenia przed wnikaniem kurzu i brudu. Częściowo chronią przed hałasem i słońcem. Wszystko to jest decydującym kryterium przy wyborze osłon okien biurowych.

Żaluzje i ich zalety

Nowoczesne żaluzje poprawią ogólny wygląd całego biura i zwiększą jego funkcjonalność. Podobnie jak inne akcesoria do okien, żaluzje ograniczają przepływ światła. Dlatego odblask nie będzie ci przeszkadzał, nawet jeśli twoje biurko znajduje się blisko okna. Kiedy słońce świeci jasno, nie ma znaczenia, jak dobrze działają klimatyzatory. Ty nadal odczuwasz ciepło. Instalując żaluzje, chronisz się przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, dodatkową warstwą, która pomaga regulować temperaturę w biurze.

sunlight

Niekontrolowany przepływ ciepła jest niebezpieczny dla niektórych elementów mebli. Z powodu ekspozycji na promienie słoneczne ich jakość pogarsza się, a ostatecznie blaknie, traci kolor i wygląd. Co więcej, żaluzje pomagają obniżyć rachunki za prąd. Na przykład możesz je wyłączyć i wpuścić więcej światła do swojego biura lub odwrotnie, zamknąć je – zmniejszając ciepło, klimatyzator będzie pracował mniej, a zatem zużywa mniej energii. Ostatecznie żaluzje są nie tylko stosunkowo łatwe w instalacji, ale także łatwe w utrzymaniu.

Nowoczesne systemy okienne są zaskakująco różnorodne, a producenci nadal nie tylko ulepszają istniejące produkty, ale także oferują nowe, czasem egzotyczne projekty. Nowości są dostępne już dziś, to choćby błyszczące pionowe rolety z włókna szklanego, które wyróżniają się ognioodpornością, lub rolety z mocną powłoką. Nie tylko „tchną życie” w okna, ale także poprawiają ogólny wygląd całego biura. Dlatego wybór jest tutaj nieco sprawą indywidualną, bo jednakowo rolety jak też żaluzje gwarantują komfort pracy w biurze.