Dobra herbata w długiej podróży

Piękna plantacja herbaty

Ten napój znają wszyscy, nie ma na świecie osoby, która nie piła by herbaty. Każdego dnia wypijamy jej przynajmniej szklankę, ale bywa, że i więcej. A dlaczego tak chętnie po nią sięgamy? Bo pysznie smakuje, w chłodne wieczory gorąca herbata potrafi skutecznie nas rozgrzać, za to w upalne dni idealnie nadawać się będzie mrożona herbata, która nas ochłodzi.

Jednak walory smakowe to nie jedyny powód, dlaczego warto pić herbatę. Najlepsza czarna herbata https://advancedfood.pl/herbata-czarna posiada właściwości prozdrowotne, które korzystnie wpływają na nasz organizm. Zawiera mnóstwo flawonoidów, które opóźniają procesy starzenia się organizmu. Neutralizują one działanie wolnych rodników, które mogłyby uszkodzić komórki, przyczyniając się tym samym do rozwoju wielu chorób.

Wolne rodniki w organizmie sieją spustoszenie, doprowadzając nasze zdrowie do ruiny. Zawarte w czarnej herbacie flawonoidy chronią nasz organizm właśnie przed działaniem wolnych rodników i ich skutkami.

Najcenniejszym rodzajem flawonoidów pochodzących z herbaty są katechiny. Chronią one organizm przed rozwojem miażdżycy i zawałem serca, obniżając poziom złego cholesterolu i ciśnienia krwi, poprawiają  w ten sposób krążenie. Wzmacniają naczynia krwionośne, przeciwdziałając zakrzepom krwi.

Zawartość antyoksydantów powoduje, że herbata ma działanie przeciwnowotworowe, systematyczne picie jej zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór. Przemysł kosmetyczny wykorzystuje herbatę jako bazę do wielu kremów, związki znajdujące się w herbacie poprawiają wygląd skóry, opóźniając zachodzące w niej procesy starzenia. Produkty z herbatą w składzie przeznaczone są głównie do skóry delikatnej.

Mocny napar jest także świetną odtrutką w zatruciach pokarmowych, a to dzięki zawartości taniny, która jest substancją wiążącą toksyny. Kiedy po ciężkim posiłku mamy niestrawność to z pomocą może przyjść nam właśnie gorzka herbata, która efektywnie ułatwi trawienie. Herbata zawiera także kofeinę, która skutecznie pobudza organizm tak jak kawa.

Para spożywa pyszną herbatę w podróży

Gdy potrzebujemy dodatkowej dawki energii, by odzyskać siły to warto sięgnąć po filiżankę najlepszej czarnej herbaty, działa ona pobudzająco na system nerwowy, poprawiając w ten sposób koncentrację i zapamiętywanie.

W pracy, gdy czeka nas dużo obowiązków, warto sięgnąć po filiżankę naparu, czarna herbata doda energii, by z siłą móc wykonywać swoje obowiązki. Herbata pozytywnie wpływa na zęby, a to wszystko dzięki zawartości fluoru, który wzmacnia szkliwo, z kolei jego spożywanie zmniejsza ilość bakterii bytujących w jamie ustnej. W herbacie znajdują się także substancje zapobiegające rozwojowi płytki nazębnej, a to właśnie w niej mnożą się bakterie.

A więc śmiało można rzec, że czarna herbata jest skutecznym środkiem przeciw próchnicy. Wypicie naparu usuwa pierwsze oznaki zmęczenia, zwalczając  senność, dzięki czemu dodaje nam sił. Herbata bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Piją ją zarówno dorośli jak i dzieci. Uwielbiamy ją ze względu na orzeźwiający smak, ale patrząc na jej zdrowotne właściwości powinniśmy polubić ją jeszcze bardziej. Szklanka herbaty może być miłym pretekstem to spotkań towarzyskich, odprężenia i zrelaksowania się w ciągu dnia.