Darmowy program do PIT-ów – Pit Format

z mapa

Nie chcesz kolejny raz przeżywać stresu związanego z rozliczaniem PIT-u na ostatnią chwilę? Masz dość uciążliwego stania w kolejce pod okienkiem urzędu skarbowego i zamierzasz tym razem rozliczyć się przez internet? Za pomocą bezpłatnego programu Pit Format zrobisz to szybko i bez ryzyka błędów. Poznaj zatem bogate funkcjonalności tej aplikacji.

Na co pozwala program PIT Format 2019?

Nie masz bladego pojęcia o przepisach podatkowych i obawiasz się, że skarbówka zakwestionuje prawidłowość sporządzonej przez Ciebie deklaracji? Oprogramowanie PIT Format zostało wyposażone w automatyczny kreator, który przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy rozliczenia podatkowego. Pomoże Ci wybrać odpowiedni formularz oraz prawidłowo uzupełnić każde jego pole. Jeżeli jednak chcesz szybciej złożyć PIT, możesz również skorzystać z opcji aktywnych deklaracji. W obu przypadkach Twoim zadaniem będzie wskazanie sposobu rozliczenia (samodzielnie lub z małżonkiem), danych osobowych, a także informacji na temat właściwego ze względu na miejsce zamieszkania urzędu skarbowego. Następnym krokiem jest zsumowanie wszystkich uzyskanych przychodów, a także wartości przysługujących ulg i odliczeń.

Program dokona automatycznych obliczeń i zweryfikuje prawidłowość wprowadzonych danych. Będziesz mógł również wskazać organizację OPP, której przekażesz 1% podatku. Jeżeli wszystko będzie się zgadzać, wtedy już krok dzieli Cię od wysłania formularza PIT. Wystarczy, że wpiszesz kwotę przychodu z ubiegłego roku i prześlesz formularz do Urzędu Skarbowego w formie e-deklaracji. Nie musisz obawiać się o brak podpisu pod PIT-em – dowód złożenia zeznania podatkowego stanowi Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO).

Co jest potrzebne do obsługi programu pit-format.pl?

Program Pit Format może być obsługiwany zarówno po jego pobraniu na dysk komputera, jak i w trybie online. Oznacza to, że zdołasz sporządzić deklarację bez względu na to, z jakiego korzystasz oprogramowania – Microsoft Windows, Mac czy Linux. Korzystanie z programu jest niezwykle proste, szybkie i intuicyjne. Aby sporządzić deklarację, wystarczy poświęcić nie więcej niż 10 minut swojego czasu. Potrzebne będzie jedynie zebranie wszystkich dokumentów, takich jak PIT-11, dowody opłacenia składek czy wpłaty darowizn lub innych podstaw do ulg.

Jeszcze szybszym sposobem rozliczenia deklaracji podatkowej dzięki aplikacji pit-format.pl jest wybór trybu wstępnie wypełnionego zeznania (rozliczenia PFR). W tym przypadku program uzyska połączenie z Twoim osobistym profilem na stronie Ministerstwa Finansów. Wystarczy, że wprowadzisz odpowiednie dane autoryzujące, a deklaracja zostania automatycznie wypełniona. Następnie będziesz mógł przejść do uwzględnienia ulg i odliczeń.

pit-format
Okno programu do rozliczania PIT-ów – PIT FORMAT

Sporządzenie i wysłanie deklaracji podatkowej w 2019 roku jest zatem prostsze niż kiedykolwiek. Dzięki programowi Pit Format nie musisz się obawiać, że nie zdążysz na czas czy popełnisz kosztowne w skutkach błędy. Uniknij potencjalnych kar lub konieczności składania korekty i przekonaj się sam, że rozliczanie PIT-u nie musi być niczym strasznym.