Co ciekawego możemy zobaczyć w górach?

gory

Atrakcyjnie położona u źródeł rzeki Wisły, w otoczeniu pięknych lasów na pobliskich stokach górskich, Wisła jest idealnym miejscem dla osób poszukujących wypoczynku lub uprawiających sporty sezonowe. Znana jest jako Perła Beskidu. Znajduje się w niej wiele ciekawych zabytków, wygodne apartamenty, a także z kawiarni i restauracji, serwujących przepyszne jedzenie.

W ciągu ostatnich lat zyskała popularność z powodu Adama Małysza. Jest to jego rodzinne miasto. Małysz jest najbardziej utytułowanym polskim skoczkiem.

Turystyka w Wiśle

Malownicze miasto i jego okolice stwarzają wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Bliskość innych ciekawych miejsc, takich jak Ustroń, Szczyrk, Istebna, Koniaków i Jaworzynka sprawiają, że Wisła jest idealną bazą wypadową na piesze wycieczki. Wiele oznakowanych szlaków biegnie przez miasto i okolice. Możemy się też wybrać na pieszą wycieczkę przez głęboki wąwóz do Kaskady Rodła, słynny wodospadów na Białej Wiśle.

Warto też przejechać się na rowerze po stosunkowo płaskich grzbietach górskich. Możemy wybierać spośród wielu ścieżek rowerowych. Z kolei entuzjaści sportów zimowych koniecznie powinni wybrać się na narty. Stoki i wyciągi narciarskie są bardzo dobrze utrzymane.

Do Wisły możemy się wybrać zarówno latem, jak i zimą. Miasto zawsze tętni życiem. Możemy się wybrać do licznych kawiarni, barów i restauracji.

Oprócz atrakcji sportowych i rekreacyjnych miasto oferuje też kilka wyjątkowych atrakcji. Przede wszystkim powinniśmy zobaczyć Muzeum Beskidów, kościół protestancki i kościół katolicki ze starym cmentarzem. Do ciekawych atrakcji można też zaliczyć zamek myśliwski Habsburgów i Zamek Prezydenta. Ten ostatni był odwiedzany przez polskiego prezydenta Ignacego Mościckiego. Pełnił funkcję dyrektora w latach 1926-1939. Jeśli chcemy odpocząć po całym dniu pełnym wrażeń, możemy odpocząć w luksusowym apartamencie.

Warto też zobaczyć wodospad w Wiśle. Jest przepiękny, ośmiometrowy, sztucznie zbudowany i wyjątkowo uroczy. Koniecznie powinniśmy też zobaczyć tamę i jezioro Czerniańskie.

Muzea w Wiśle

Muzeum Beskidów jest fascynującym miejscem. Możemy się w nim zapoznać z historią i folklorem Beskidów. Zostało otwarte w 1964 roku. Znajduje się w nim wystawa kultury góralskiej i prezentacje czasowe (od 1974 roku). Muzeum mieści się w starej karczmie, wybudowanej w 1794 roku. Gromadziła mieszkańców z różnych miejscowości. Muzeum znajduje się w centrum Wisły przy rynku. Nie musimy jeździć daleko, aby poznać wyjątkową kulturę Beskidów.

Wisła jest znanym polskim ośrodkiem narciarskim. Odwiedzając jedyne w swoim rodzaju Muzeum Narciarstwa, możemy poznać historię sportów zimowych. Jest otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych narciarstwem. Rodzice powinni przyjść z dziećmi, jeśli chcą je zachęcić do sportu. Być może to jest to sposób, który przekona je do jazdy na nartach.

Oprócz tego warto nadmienić, że Piotra Wybraniec w lutym 2003 roku otworzył Muzeum Spadochroniarstwa. Możemy w nim podziwiać wojskową i cywilną kolekcję eksponatów, związanych ze spadochroniarstwem.