Biuro rachunkowe czy księgowa na etacie?

tax3

Prowadząc własne przedsiębiorstwo musimy mieć świadomość tego, iż niemalże każdego dnia staje przed nami szereg decyzji do podjęcia. Zwłaszcza, gdy dopiero zaczynamy naszą działalność, musimy dobrze przemyśleć to, w jaki sposób będzie ono dokładnie funkcjonowało. Jedną z bardzo ważnych kwestii jest chociażby to czy za prowadzenie księgowości będzie odpowiadała osoba zatrudniona przez nas na etacie, czy może biuro rachunkowe. Oczywiście każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, które należy skrupulatnie rozważyć.

Księgowa na etacie

Dla firm, które decydują się na zatrudnienie księgowej, najważniejszym argumentem jaki przemawia za takim krokiem jest to, iż będzie ona cały czas „na miejscu”. Dzięki temu, przepływ wszelkiego typu informacji jest znacznie szybszy. Dodatkowo, księgowa pracująca dla konkretnej firmy jest doskonale zaznajomiona ze wszystkim jej sprawami, dzięki czemu jest w stanie podejmować najlepsze dla niej decyzje. Wydaje się zatem, iż jest to bardzo kusząca perspektywa, która powinna zainteresować wielu przedsiębiorców.

Trzeba jednak również pamiętać o kilku minusach posiadania etatowej księgowej. Na pierwsze miejsce wysuwają się w tym przypadku kwestie finansowe. Chodzi tutaj rzecz jasna przede wszystkim o koszt zatrudnienia takiego fachowca, ale także o zakup odpowiedniego sprzętu, oprogramowania czy nawet fachowej literatury. Oprócz tego, istnieje także ryzyko tego, że w przypadku nagłej choroby księgowej czy jej nieobecności z innych powodów, może zostać zachwiana pewnego rodzaju stabilność. Warto pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju konflikty takiego pracownika z firmą, również mogą mieć bardzo przykre konsekwencje dla jej sprawnego funkcjonowania.

Biuro rachunkowe

Decydując się na skorzystanie z usług biura rachunkowego, przede wszystkim zdejmujemy ze swoich barków odpowiedzialność za kontakty z wszelkiego rodzaju instytucjami, takimi jak chociażby Urząd Skarbowy. W związku z tym, że to specjaliści z biura zajmują się naszymi sprawami, również oni załatwiają za nas wszelkie formalności tego typu. Warto także podkreślić, że zakres usług takich firm zwykle jest znacznie szerszy niż tylko księgowość. Możemy zatem korzystać z doświadczenia i wiedzy dużego grona specjalistów.

zwrot podatku
Podatki w firmie – Rozliczenie w biurze rachunkowym

Sporo osób twierdzi, że usługi biur rachunkowych są zbyt kosztowne, przez co stają się nieopłacalne, zwłaszcza dla mniejszych firm. Warto jednak zaznajomić się z aktualnymi ofertami, gdyż liczba biur rachunkowych działających na rynku jest obecnie naprawdę duża. Dzięki temu, z łatwością możemy znaleźć atrakcyjną pod względem ceny ofertę, spełniającą nasze oczekiwania.

Jedną z ciekawszych ofert na rynku posiada biuro rachunkowe Tax Bonus z Dąbrowy Górniczej. Posiada ogromne doświadczenie w rozliczaniu zarówno małych, jak i większych przedsiębiorców, również ma spory bagaż doświadczeń w rozliczaniu firm z kapitałem zagranicznym. Jeżeli zależy nam na rzetelności, terminowości warto zapytać o ofertę. Biuro rachunkowe z Dąbrowy Górniczej może być doskonałym wyborem nie tylko dla przedsiębiorców posiadających siedzibę firmy lokalnie, w pobliżu biura rachunkowego, albowiem w dzisiejszych czasach wszystkie formalności, jak również przesłanie dokumentów księgowych można zrealizować bezpośrednio przez Internet.

Co wybrać?

Choć zatrudnienie księgowej na etacie wydaje się dawać nam większą stabilność, okazuje się, że to jednak biuro rachunkowe daje nam gwarancję owocnej współpracy. Naszymi sprawami zajmuje się sztab wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają duże doświadczenie. Dzięki temu, możemy być pewni, że nasze sprawy są załatwiane profesjonalnie i na czas, a my nie musimy martwić się wizytami w kolejnych urzędach.