Po czym poznać, że dane biuro rachunkowe będzie dobre

zielone słowo tax

Znalezienie dobrego biura rachunkowego może być trudnym procesem, ale nie musi. Oto co należy wziąć pod uwagę przy wyborze biura rachunkowego do swojej firmy.

Dlaczego małe firmy mają problemy ze znalezieniem księgowych?

Identyfikacja potrzebnych ci usług finansowych i zrozumienie budżetu są kluczem do znalezienia biura rachunkowego. Jako właściciel małej firmy prawdopodobnie nadzorujesz każdy aspekt swojej działalności, w tym finanse. Jeśli jednak nie jesteś ekspertem finansowym, to na pewnym etapie działalności, lepszym rozwiązaniem jest powierzenie spraw finansowych i rozliczeń podatkowych wyspecjalizowanej firmie – czyli oddać do biura rachunkowego. Zazwyczaj wiele małych firm ma trudności ze znalezieniem firmy księgowej, ponieważ:

  • nie mogą dokładnie określić, jakich usług finansowych potrzebują,
  • nie wiedzą, gdzie znaleźć biuro rachunkowe dla swoich potrzeb lub,
  • nie mają odpowiedniego budżetu na księgowego.

Jednak z tymi problemami można walczyć, stosując odpowiedni plan. Najpierw określ swoje konkretne potrzeby. Następnie zdecyduj, jakiego rodzaju usługi szukasz. Na koniec zaplanuj swój budżet.

Jakie warunki ma spełniać biuro rachunkowe?

W niektórych przypadkach ważna jest dogodna lokalizacja. Wiele firm woli korzystać z biura rachunkowego w swojej okolicy np. firma z Dąbrowy Górniczej chętniej wybierze biuro z Dąbrowy Górniczej, aniżeli inny wariant, ale obecnie nie jest to reguła, albowiem usługi księgowe można z powodzeniem świadczyć całkowicie zdalnie. Dzięki rachunkowości online możesz pracować w czasie rzeczywistym bezpośrednio ze swoim księgowym z dowolnego miejsca.

Biuro rachunkowe powinno mieć odpowiednie doświadczenie, wiedzieć jak pracować z firmą twojej wielkości, z twoimi przychodami i w twoim sektorze rynkowym. Wybierz biuro, które chce pomóc ci zaoszczędzić pieniądze, a nie tylko nimi zarządzać. Wymaga to zrozumienia przepływów pieniężnych i pro aktywności w osiąganiu nadwyżki gotówki dla twojej firmy. O wiele łatwiej jest pracować z kimś, kto korzysta z tego samego oprogramowania co ty, aby zapewnić możliwie bezproblemowy proces udostępniania danych.

Wskazówki, jak najlepiej dopasować biuro do twojej firmy

Wykorzystaj swoją osobistą sieć kontaktów. Każdy właściciel małej firmy rozumie znaczenie sieci. Wykorzystaj swoje kontakty biznesowe na swoją korzyść i skontaktuj się z przyjaciółmi, rodziną, a nawet znajomymi, aby uzyskać rekomendacje. Nie spiesz się z wyborem. Nie wybieraj pierwszego biura, jakie napotkasz. Poświęć czas na rozmowę kwalifikacyjną z wieloma firmami, aby podjąć decyzję. Ponieważ zamierzasz powierzyć biurze rachunkowemu finanse swojej firmy, przeprowadź weryfikację, aby upewnić się, że jest wiarygodne przed podpisaniem umowy. Negocjuj opłaty. Trzymaj się określonego budżetu, ale za każdym razem próbuj uzyskać rabat.

przez telefon rozmowa biurowa

Zadzwoń do czterech lub pięciu biur rachunkowych i poproś o omówienie ich usług. Możesz również skontaktować się z ich stowarzyszeniem zawodowym, aby sprawdzić, czy podane przez nich kwalifikacje są prawdziwe. Nie wstydź się pytać o rozliczenia. Zapytaj o stawki rozliczeniowe i sposób ich ustalania. Jeśli twoja firma zatrudnia pracowników w innych krajach, potrzebujesz księgowego znającego się na międzynarodowych kwestiach podatkowych.