Urządzamy firmową łazienkę – wybieramy miedziane akcesoria łazienkowe

Miedź już od dawna króluje we wnętrzach firmowych, nic więc dziwnego, że jest dziś w stanie zdobyć szturmem także łazienkę. Nie jest może tak popularna, jak srebro i złoto, trudno jednak nie zauważyć tego, że miedziane akcesoria łazienkowe podbijają serca klientów sklepów z wyposażeniem wnętrz i armaturą łazienkową.

Dodatki w kolorze miedzi i ich specyfika

Kolor miedzi jest zwykle opisywany jako coś pośredniego między klasycznym złotem oraz przybrudzonym różem. Zwraca na siebie uwagę zresztą także dlatego, że pojawia się w różnorodnych odcieniach. Przeważnie jest świetlisty i jasny, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby był zgaszony i ciemny. Bez względu na to, z jakim jego wydaniem mamy do czynienia, trudno nie docenić tego, że prezentuje się stylowo. Jedną z największych zalet tego koloru jest właśnie to, że jest on w stanie skutecznie przyciągać spojrzenia. Miedziane akcesoria łazienkowe ze sklepu armadesi.pl dodają też pomieszczeniu elegancji. Często kojarzymy je z pokojami kąpielowymi. Świetnie prezentują się jednak również w mniejszych łazienkach, w których rozwiązania o ozdobnym charakterze należy dobierać ze szczególną starannością. Nawet niewielki miedziany akcent jest w stanie odmienić pomieszczenie, nic więc dziwnego, że to właśnie w małych łazienkach miedź sprawdza się szczególnie dobrze.

Stylowo i ponadczasowo

Za zaopatrzeniem się w miedziane akcesoria łazienkowe nie przemawia jedynie to, że są one w ostatnich latach szczególnie modne. Duże znaczenie ma i to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami uniwersalnymi. Można na nie liczyć bez względu na to, w jakim stylu utrzymane jest pomieszczenie. Przeważnie o miedzi mówi się w kontekście stylu nowoczesnego i wnętrz industrialnych. Miejsce dla miedzianych dodatków znajdziemy jednak również w łazience rustykalnej, a także urządzonej w oryginalnym stylu glamour. Pięknie komponuje się z ceramiką, czuje się jednak dobrze także w towarzystwie drewna, kamienia, a nawet betonu. Może zagościć w konwencjonalnej łazience, bez obaw można jednak wprowadzić ją także do pomieszczenia charakteryzującego się znacznie bardziej oryginalnym wystrojem. Co warte podkreślenia, miedź można wprowadzić do łazienki nawet w dużych ilościach decydując się choćby na wieszaki na ręczniki, stojak na papier oraz mydelniczkę i inne przybory toaletowe w tym kolorze. Bez obaw można też zdecydować się na miedziane baterie wannowe i umywalkowe. Jeśli obawiamy się, że popadniemy w ten sposób w monotonię, również z tym problemem możemy uporać się stosunkowo szybko. Wystarczy, że postawimy jednocześnie na neutralne powierzchnie i jednokolorowe płytki.

elegancka łazienka firmowa z nutą miedzi

Na jakie akcesoria miedziane stawiać?

Dobór miedzianych dodatków powinien być uzależniony przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Ważne jest także to, jaki panuje w nim styl. Jeśli więc nie chcemy przesadzać z intensywnością, warto postawić na miedziany dozownik na mydło oraz kubek na szczoteczki. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby w centrum niewielkiego pomieszczenia umieścić miedzianą lampę sufitową. Ciekawym rozwiązaniem są też miedziane kinkiety. Nie zajmują wiele miejsca, a rozświetlając pomieszczenie przyczyniają się do tego, że staje się ono optycznie większe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *