Najlepsza kawa do biura

kawa

Kawa do biura bez wątpienia jest jednym z najważniejszych produktów wyposażenia kuchni biurowej. Bez niej nikt nie wyobraża sobie początku dnia. Kawa w bezpośredni sposób może znacząco wpłynąć na samopoczucie pracowników, a ono z kolei jest bardzo ważne, gdyż przekłada się na efekty wykonywanej pracy.

Filiżanki z gorącym, czarnym napojem goszczą na wszystkich biurkach, umilają wolny czas spędzony w towarzystwie innych współpracowników, a co najważniejsze pomagają skoncentrować się przy najbardziej wymagających zadaniach. Picie kawy stało się codziennym rytuałem przed rozpoczęciem pracy, pracownicy kawą częstują także partnerów biznesowych, dlatego warto zadbać o dobrej jakości kawę, gdyż ten smaczny, aromatyczny napój będzie wizytówką firmy. Jeśli w biurze kontrahent będzie mógł napić się ekskluzywnej kawy z https://advancedfood.pl to firma na pewno zyska w jego oczach, bowiem dobra kawa wiele mówi o jej prestiżu i kulturze tam panującej. Zakup kawy do biura to niewielka inwestycja, za to jaka opłacalna.

Rozpoczęcie rozmowy biznesowej od wypicia filiżanki dobrej, aromatycznej kawy to początek sukcesu, partner biznesowy w ten sposób przekona się o profesjonalizmie firmy. Czas spędzony w towarzystwie dobrej kawy sprawi, że klient ponownie wybierze tę firmę, ponieważ oprócz załatwienia swoich spraw, może spędzić miło czas delektując się wyśmienitym napojem. Bardzo duża ilość dorosłych osób spożywa kawę minimum jedną w ciągu dnia. Chętnie piją ją ze względów smakowych, ale nie tylko, ponieważ posiada szereg innych pozytywnych właściwości. Ten czarny napój ma właściwości pobudzające, dzięki zawartości kofeiny usuwa znużenie, a dodaje więcej sił. Poprawiając koncentrację, a zarazem odprężając pomaga skupić się na wykonywanej pracy.

Jak wiadomo w pracy ciężko jest uniknąć stresu, on z kolei powoduje rozdrażnienie, a to przekłada się na gorszą jakość pracy. Picie kawy niweluje stres, ma działanie terapeutyczne. Już sam zapach i substancje zawarte w czarnym napoju stymulują mózg i zwalczają niepotrzebny stres. Badania dowodzą, że po każdorazowym wypiciu filiżanki kawy, poziom serotoniny i dopaminy we krwi wzrasta, te dwie substancje są odpowiedzialne za dobry nastrój, więc jeśli chcemy uniknąć depresji w jesienno – zimowe wieczory to powinniśmy spożywać właśnie kawę. Kawa także wpływa korzystnie na pracę serca i naczyń krwionośnych, poprawiając przy tym krążenie krwi. Co jest najciekawsze, kawa chroni także przed nowotworami, polifenole i antyoksydanty zawarte w kawie niwelują stany zapalne w organizmie chroniąc przed zmianami nowotworowymi.

Jak widać, kawa ma dobroczynny wpływ na organizm, dlatego nie powinno jej zabraknąć w żadnym biurze. Dobra kawa ufundowana przez szafa znacząco wpłynie na wydajność pracowników, jednocześnie sprawiając, że poczują się docenieni przez pracodawcę. Smaczna kawa wcale nie musi być droga, wystarczy tylko zapoznać się z rodzajem kawy oferowanym w sklepie, dowiedzieć się o jej pochodzeniu, zawartości kofeiny, kwasowości oraz do jakich smaków wskazuje podobieństwo, np.  do prażonych migdałów czy gorzkiej czekolady. Jeśli wybierzemy tę najlepszą to pracownicy na pewno docenią troskę szefa i odwdzięczą się dobrze wykonaną pracą.